niedziela, 9 marca 2014

Warsztaty sutaszu w City Point


                                     


Z okazji Dnia Kobiet w City Point w Tychach odbyły się warsztaty rękodzieła. Wraz z Doodle - pracownią plastyczną dla dzieci przygotowałam zajęcia z sutaszu. Ich celem było stworzenie kolii, która trafi na licytację charytatywną. Pozyskane pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację dla Anety Zatwarnickiej, instruktorki karate, która zachorowała na toczeń wielonarządowy. Choroba spowodowała martwicę kończyn i wymusiła amputację nóg oraz dłoni.
Kolia będzie utrzymana w jasnej, pogodnej kolorystyce, przeważa kolor nadziei - zielony:). Ponieważ warsztaty przeznaczone były głównie dla osób, które nie miały jeszcze styczności z sutaszem, przygotowałyśmy dwa dość proste wzory, każdy uczestnik mógł zdecydować się na jeden z nich.
Do stworzenia kolii wykorzystałyśmy sutaszowe sznurki Pega w kolorach: niebieskim i beżowym. Centralną część każdego z elementów stanowi zielony, owalny jadeit o wymiarach. 30 mm x 23 mm. W trudniejszym elemencie jest on otoczony koralikami Preciosa w tym samym odcieniu, a w łatwiejszym towarzyszą mu dwie jadeitowe kulki o średnicy 9 mm.


Wszystkie, wykonane przez ochotników elementy połączę w jeden, podklejony niebieskim filcem sznur zakończony filigranowym zapięciem i zaimpregnuję. Każdy kto przyczynił się do powstania kolii mógł potem wykonać dla siebie broszkę. Jeśli zabrakło Wam już czasu, lub sił, zapraszam na warsztaty z sutaszu, które odbędą się 21 marca o 16.30 w pracowni Doodle (https://www.facebook.com/doodle.pracownia). Zapisy u Pani Iwony pod numerem 505 389 341, koszt 3 godzinnych zajęć: 85 zł. 
Dziękuję wszystkim odważnym, którzy zdecydowali się, na stworzenie części naszyjnika w tej pracochłonnej technice, mam nadzieję, że to nie Wasza ostatnia przygoda z sutaszem!2 komentarze:

  1. Wspaniała inicjatywa, a te cudeńka w tle - piękne! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Każdy ruch igły niech będzie przyczynkiem nadziei dla p.Anety! Nie było to proste,ale dzięki bardzo profesjonalnemu przygotowaniu i jasnym instrukcjom przebrnęliśmy z przyjemnością i satysfakcją :) Bardzo dziękuję za mile i pożytecznie spędzony czas :)

    OdpowiedzUsuń